Cultură

Bani de la Guvern pentru instituții de cultură din Mureș și Harghita

La propunerea Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, Guvernul a decis, vineri, alocarea sumei de 230 de milioane de lei pentru 66 de teatre, opere și filarmonici din 40 de localități, care funcționează în subordinea autorităților locale din 31 de județe. În Miercurea Ciuc, beneficiare sunt Teatrul Municipal și Teatrul Coregrafic Secuiesc. Municipalitatea a ținut […]
Articolul Bani de la Guvern pentru instituții de cultură din Mureș și Harghita apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Bani de la Guvern pentru instituții de cultură din Mureș și Harghita

Credit autor: Rotar Mirela.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button