Social

Românii au returnat în primele opt luni ale anului 2025 mai multe ambalaje SGR decât în tot anul 2024

Românii au returnat în primele opt luni mai multe ambalaje SGR decât în tot anul 2024, au anunțat astăzi reprezentanții RetuRO, administratorul Sistemului de Garanție-Returnare. Doar în luna august au fost colectate 600 de milioane de recipiente cu garanție, peste 90% din cantitatea pusă pe piață. Datele arată că de la lansarea sistemului – în […]
Articolul Românii au returnat în primele opt luni ale anului 2025 mai multe ambalaje SGR decât în tot anul 2024 apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Românii au returnat în primele opt luni ale anului 2025 mai multe ambalaje SGR decât în tot anul 2024

Credit autor: Stan Lucian.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button