Colegiul Medicilor din România a lansat luni un apel public către noul președinte al României, Nicușor Dan, solicitând ca domeniul sănătății să fie tratat ca o prioritate strategică la cel mai înalt nivel.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: COLEGIUL MEDICILOR, MESAJ CĂTRE NICUȘOR DAN: „SĂNĂTATEA TREBUIE SĂ DEVINĂ O PRIORITATE DE STAT”
Credit autor: Realitatea De Mures.
