Știri

COLEGIUL MEDICILOR, MESAJ CĂTRE NICUȘOR DAN: „SĂNĂTATEA TREBUIE SĂ DEVINĂ O PRIORITATE DE STAT”

Colegiul Medicilor din România a lansat luni un apel public către noul președinte al României, Nicușor Dan, solicitând ca domeniul sănătății să fie tratat ca o prioritate strategică la cel mai înalt nivel.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: COLEGIUL MEDICILOR, MESAJ CĂTRE NICUȘOR DAN: „SĂNĂTATEA TREBUIE SĂ DEVINĂ O PRIORITATE DE STAT”

Credit autor: Realitatea De Mures.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button