În această dimineață a fost pusă în funcțiune stația de desalinizare din localitatea Fântânele, cu o capacitate de producere a apoi potabile de 30 de metri cubi pe oră, în beneficiul celor peste 4.000 de locuitori din zonă. Stația de la Suplac, cu aceeași capacitate, va fi dată în folosință anul viitor. Contractele de execuție […]
Articolul Stația de desalinizare de la Fântânele este funcțională de azi apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Stația de desalinizare de la Fântânele este funcțională de azi
Credit autor: APETRI MARGARETA.
