Simion a declarat după întâlnirea cu primarul general al Capitalei, Nicușor Dan, că Bucureștiul ar trebui să aibă o singură administrație și o singură poliție locală, dacă se dorește eficiență în funcționarea acestora.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: GEORGE SIMION, DUPĂ ÎNTÂLNIREA CU NICUȘOR DAN: VOM AVEA O SINGURĂ ADMINISTRAȚIE ȘI VOM LĂRGI GRANIȚELE BUCUREȘTIULUI
Credit autor: Realitatea De Mures.
