Social

Veterinarii avertizează: județul Mureș ar putea rămâne fără cabinete, după Ordonanța ”trenuleț”

Medicii veterinari avertizează că România riscă un haos sanitar-veterinar fără precedent, după reducerile bugetare impuse prin așa-numita „Ordonanță Trenuleț”. La sfârșitul anului, pe 25 decembrie, Guvernul României a promulgat OUG 89, prin care sumele financiare acordate medicilor veterinari care au licitat și obținut contractele de prestări servicii medicale veterinare din cadrul Programului Național Sanitar Veterinar, […]
Articolul Veterinarii avertizează: județul Mureș ar putea rămâne fără cabinete, după Ordonanța ”trenuleț” apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Veterinarii avertizează: județul Mureș ar putea rămâne fără cabinete, după Ordonanța ”trenuleț”

Credit autor: Rotar Mirela.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button