
Locuitorii municipiului Sighișoara sunt anunțați că vor fi afectați de o întrerupere majoră a furnizării apei potabile, cauzată de o avarie apărută la rețeaua magistrală. Compania Aquaserv SA a transmis un comunicat oficial prin care informează că echipele tehnice vor interveni pentru remedierea unei avarii pe conducta magistrală DN 800. Detalii privind întreruperea: Recomandări importante […]
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: ALERTĂ: Tot municipiul rămâne fără apă potabilă joi, 25 iunie – Sighișoara!
Credit autor: ms.
