Sănătate

Bugetul Ministerului Sănătății a fost suplimentat cu 20 de milioane de lei

Bugetul Ministerului Sănătății a fost suplimentat cu 20 de milioane de lei din Fondul de rezervă bugetară, aflat la dispoziția guvernului, pentru asigurarea tratamentelor medicale în străinătate pentru pacienții cu afecțiuni grave și foarte grave, care nu pot fi tratate în România. Potrivit unui comunicat al executivului, această suplimentare vine în sprijinul bolnavilor care efectuează […]
Articolul Bugetul Ministerului Sănătății a fost suplimentat cu 20 de milioane de lei apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Bugetul Ministerului Sănătății a fost suplimentat cu 20 de milioane de lei

Credit autor: Rotar Mirela.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button