Sănătate

Peste 60.000 de semnături depuse la Ministerul Sănătăţii pentru interzicerea fumatului electronic în spaţiile publice închise

Comunitatea Declic, alături de dr. Mihail Pautov, a depus, astăzi, la Ministerul Sănătăţii, o petiţie semnată de peste 62.000 de cetăţeni, prin care se cere interzicerea fumatului electronic în toate spaţiile publice închise. În prezent, legea interzice fumatul în spaţiile publice închise, dar defineşte fumatul exclusiv ca arderea tutunului. Din această cauză, ţigările electronice şi […]
Articolul Peste 60.000 de semnături depuse la Ministerul Sănătăţii pentru interzicerea fumatului electronic în spaţiile publice închise apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Peste 60.000 de semnături depuse la Ministerul Sănătăţii pentru interzicerea fumatului electronic în spaţiile publice închise

Credit autor: Stan Lucian.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button