Nouă bebeluși internați la Spitalul de Copii „Sf. Maria” din Iași au fost infectați cu bacteria Serratia marcescens. Șase dintre ei au murit, însă Ministerul Sănătății precizează că legătura dintre infecție și decese va fi stabilită de medicii legiști. Până în acest moment, ancheta arată că spitalul a raportat cu întârziere primele cazuri și nu […]
Articolul Șase copii morți la Iași, după ce au fost infectați cu o bacterie ucigașă în secția ATI a Spitalului „Sf. Maria” apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Șase copii morți la Iași, după ce au fost infectați cu o bacterie ucigașă în secția ATI a Spitalului „Sf. Maria”
Credit autor: Stan Lucian.
