Evenimentul de inaugurare va avea loc luni, 29 ianuarie, în prezenţa Ministrului Justiţiei, Alina Gorghiu şi a ÎPS Irineu, Arhiepiscopul Alba Iuliei. Este vorba despre primul Centru Comunitate Terapeutică din România, autorizat să furnizeze servicii pentru persoanele consumatoare de droguri. Specialiştii centrului vor aplica o abordare multidisciplinară a adicţiilor, a declarat pentru Radio Tg.Mureș preşedintele […]
Articolul Centru rezidenţial pentru persoanele dependente, la Târgu Mureş apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Centru rezidenţial pentru persoanele dependente, la Târgu Mureş
Credit autor: Rotar Mirela.
