
Primăria Municipiului Târgu Mureș informează că, începând cu 1 aprilie, colectarea selectivă a deșeurilor devine obligatorie pentru toți utilizatorii: gospodării, blocuri, firme și instituții. Deșeurile vor fi ridicate exclusiv din noile containere distribuite de operator, precizează sursa citată. Utilizarea celor vechi poate duce la refuzul colectării, iar nerespectarea regulilor poate fi sancționată. Pentru locuitorii de […]
Articolul Colectarea selectivă a deșeurilor devine obligatorie în Târgu Mureș apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Colectarea selectivă a deșeurilor devine obligatorie în Târgu Mureș
Credit autor: APETRI MARGARETA.
