CFR Cluj, retur de foc în Scoția

Formația antrenată de Dan Petrescu a remizat, miercuri seara, scor 1-1, pe teren propriu, cu Celtic Glasgow, în manșa I din turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor.

Clujenii au deschis scorul, în minutul 28, prin venezueleanul Mario Rondon, iar campioana Scoției a egalat, nouă minute mai târziu, prin Forrest. Calificarea în play-off se va decide în partida retur, programată la 13 august, în Scoția.

Pentru a accede în play-off, ultima rundă premergătoare fazei grupelor, CFR Cluj are nevoie de o victorie sau de o remiză, cu cel puțin două goluri marcate în deplasare.