Sport

CFR Cluj, victorie cu Lazio Roma în Europa League

Campioana României la fotbal, CFR Cluj, a debutat cu dreptul în faza grupelor Europa League, câștigând joi seara, pe teren propriu, cu 2-1, în fața formației italiene Lazio Roma. Oaspeții au deschis scorul, în minutul 25, prin Bastos, însă clujenii au egalat cu patru minute înainte de pauză, prin Ciprian Deac, dintr-o lovitură de la 11 metri. Golul victoriei a fost marcat de francezul Bilel Omrani, în minutul 75.

În celălalt joc din grupa E, disputat în Franța, Rennes și Celtic Glasgow au terminat la egalitate, 1-1.

În clasament conduce CFR Cluj, cu 3 puncte, fiind urmată de Celtic și Rennes, ambele cu câte un punct și de Lazio Roma, cu 0 puncte.

Valeriu Voaideș

The post CFR Cluj, victorie cu Lazio Roma în Europa League appeared first on Radio Romania Targu Mures.