

Turneul internațional de tenis M25 Târgu Mureș – Țiriac Foundation Futures powered by INTARO Sport s-a încheiat la finalul săptămânii trceute, cu meciurile finale la simplu și dublu. Competiția de tenis a avut loc la Târgu Mureș și a adunat jucători din mai multe țări. La simplu, trofeul a fost câștigat de Dan Alexandru Tomescu, care l-a învins în finală pe Alex Martí Pujolràs din Spania. Jucătorul român a avut un joc bun pe tot parcursul turneului și a reușit să se impună în fața adversarului.
„Felicitări, Dan Alexandru Tomescu pentru victoria spectaculoasă și pentru un turneu dus cu determinare până la capăt! Ești campionul ediției 2025 a turneului Țiriac Foundation Futures powered by INTARO Sport”, transmis organizatorii.
La dublu, câștigători au fost Franco Agamenone (Italia) și Alex Martí Pujolràs (Spania). Cei doi au trecut în finală de perechea formată din Corentin Denolly (Franța) și românul.
„Mulțumim tuturor sportivilor pentru spiritul de fair-play și publicului pentru susținere! Felicitări câștigătorilor și tuturor participanților de la meciurile de dublu – a fost o săptămână plină de tenis la cel mai înalt nivel”, au mai transmis organizatorii.
(D.C.)
Sursa foto: Facebook| Intaro Sport
Post-ul Dan Alexandru Tomescu, campion al turneului M25 Târgu Mureș apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Dan Alexandru Tomescu, campion al turneului M25 Târgu Mureș
Credit autor: redactia.
