FOTBAL AMERICAN – Mureșenii, învinși categoric pe teren propriu de timișoreni

CAMPIONAT. În etapa a 3-a a Campionatului Național de Fotbal American 2019, echipa Mureș Monsters a întâlnit, pe teren propriu, mai experimentata formație Timișoara 89ers. Partida, îmbibată de numeroase reprize de ploaie, s-a încheiat cu scorul 6-40 (pe sferturi: 0-14, 6-12, 0-0, 0-14).

Pentru Mureș Monster, singurele puncte au fost realizate de Hunor Szőlősi, din pasa quarterback-ului Szász Szilárd. Pentru echipa bănățeană au punctat (prin touchdown sau transformări) Denis Caragia, Kevin Turner II, Charles Babb, Paul Fericean, Remus Baizath și Jeron Jones.

În etapa a IV-a, Mureș Monster nu joacă, având pauză competițională (timișorenii îi întâlnesc pe teren propriu, în derby-ul orgoliilor locale, pe Reșița Locomotives).

Andrei TUDORAN

Sursa articolului: FOTBAL AMERICAN – Mureșenii, învinși categoric pe teren propriu de timișoreni

Credit autor: admin.