Mureșeanca Ungvari Evelyn, medalie de bronz la Top 12

Cei mai buni jucători de tenis de masă din țară, de la categoria juniori I, au participat, zilele trecute, la Câmpulung (județul Argeș) la puternicul concurs Top 12, organizat de Federația Română de specialitate.

Printre participanți s-a numărat și Ungvari Evelyn, de la Clubul Sportiv Școlar Tg.Mureș, care a terminat pe trei în concursul feminin, adjudecându-și medalia de bronz.

Evelyn a câștigat 7 din cele 11 meciuri susținute, acumulând în final 18 puncte. Locul I a revenit Elenei Zaharia, de la Farul Constanța, cu 22 de puncte (11 victorii din tot atâtea meciuri), iar pe cea de-a doua poziție s-a clasat colega sa de club, Camelia Mitrofan, cu 21 de puncte (10 victorii și o înfrângere).

La masculin, competiția a fost câștigată de către Eduard Ionescu, de la CSA Steaua București.

Valeriu Voaideș

The post Mureșeanca Ungvari Evelyn, medalie de bronz la Top 12 appeared first on Radio Romania Targu Mures.

Sursa articolului: Mureșeanca Ungvari Evelyn, medalie de bronz la Top 12

Credit autor: Corina Muntean.