Echipa masculină de polo pe apă a României cu jucători sub 19 ani evoluează la turneul final al Campionatului European din Muntenegru, găzduit de Podgorica, în perioada 18-25 septembrie. Tinerii noștri poloiști antrenați de Alexandru Deacu fac parte (și mai mult figurație) din grupa C, alături de Grecia, Serbia și Germania. Grupa A este alcătuidă […]
Articolul Poloiștii tricolori U19 au intrat… la apă apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Poloiștii tricolori U19 au intrat… la apă
Credit autor: Rotar Mirela.
