Sport

România, campioană europeană la gimnastică junioare

Echipa de junioare a țării noastre, avându-le în componență pe Ana Bărbosu, Maria Ceplinschi, Iulia Trestianu, Andreea Preda, Ana Turcu, a cucerit, vineri, titlul de campioană europeană la gimnastică artitistică. România a încheiat concursul de la Mersin (Turcia) pe primul loc, cu un total de 156,463 puncte, fiind urmată pe podium de Ucraina, cu 145,995 […]
Articolul România, campioană europeană la gimnastică junioare apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: România, campioană europeană la gimnastică junioare

Credit autor: Corina Muntean.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button