Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – NK Osijek 1-1

sepsi osk sfantu gheorghe nk osijek 1 1

Prim divizionara de fotbal Sepsi OSK Sfântu Gheorghe și-a perfectat trei jocuri amicale în Austria, la Kreischberg, unde a efectuat un stagiu de pregătire.

Duminică, 23 iunie, formația antrenată de László Csaba a încheiat la egalitate, 2-2 cu echipa sârbă FK Bačka Topola, pe care miercuri, 26 iunie, a întrecut cu 1-0.

Sâmbătă, 29 iunie, covăsnenii au încheiat nedecis, 1-1 cu NK Osijek din Croația, golul echipei române fiind marcat de tânărul atacant Andrei Dumiter, în minutul 62.

Garnitura de start a grupării din Sfântu Gheorghe pentru meciul cu croații a fost: Niczuly – Blauensteiner, Barišić, Varga, Turda, Ilić, Abedanjo, Moussa, Hamed, Flores și Carnat. În repriza a doua mai au jucat: Fejer – Ștefănescu, Vașvari, Tandia, Dumiter și Fülop István (conform site-ului oficial al NK Osijek).

După cantonamentul din Austria, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe va participa la Cupa MOL din Ungaria, turneu amical care se va desfășura în perioada 2-3 iulie, la Székesfehérvár.

Septimiu Cioloboc

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - NK Osijek 1-1, meci amical de fotbal (nk-osijek.hr) 1

The post Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – NK Osijek 1-1 appeared first on Radio Romania Targu Mures.