Sepsi Sf.Gheorghe bifează a 8-a remiză în Liga I

Formația covăsneană a terminat, luni seara, la egalitate, scor 1-1, în deplasare, cu CSM Politehnica Iași, în penultimul meci din cea de-a 11-a etapă a Ligii I de fotbal. Gazdele au deschis scorul, în minutul 70, prin argentinianul Juan Pablo Passaglia, iar Sepsi a egalat 10 minute mai târziu, prin fundașul central Răzvan Tincu. Este cea de-a 8-a remiză înregistrată de gruparea din Sf.Gheorghe în actuala stagiune, aceasta mai având o victorie (1-0, în deplasare cu Universitatea Craiova) și o înfrângere (0-1 acasă cu Dinamo).

Echipa antrenată de Laszlo Csaba ocupă locul 8 în clasament, cu 14 puncte și va juca, etapa viitoare, tot în Moldova, cu FC Botoșani.

Valeriu Voaideș

The post Sepsi Sf.Gheorghe bifează a 8-a remiză în Liga I appeared first on Radio Romania Targu Mures.

Sursa articolului: Sepsi Sf.Gheorghe bifează a 8-a remiză în Liga I

Credit autor: Corina Muntean.