Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul 7 mondial, a pierdut surprinzător, luni seara, în trei seturi, cu 2-6, 6-0, 4-6, în fața ucrainiencei Daria Snigur, jucătoare venită din calificări. Snigur, în vârstă de 20 de ani, ocupă doar locul 125 în ierarhia WTA. Anul trecut, Simona Halep a fost eliminată în optimi la US […]
Articolul Simona Halep, eliminată în primul tur la US Open apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Simona Halep, eliminată în primul tur la US Open
Credit autor: Rotar Mirela.
