Sport

Simona Halep, eliminată în primul tur la US Open

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul 7 mondial, a pierdut surprinzător, luni seara, în trei seturi, cu 2-6, 6-0, 4-6, în fața ucrainiencei Daria Snigur, jucătoare venită din calificări. Snigur, în vârstă de 20 de ani, ocupă doar locul 125 în ierarhia WTA. Anul trecut, Simona Halep a fost eliminată în optimi la US […]
Articolul Simona Halep, eliminată în primul tur la US Open apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Simona Halep, eliminată în primul tur la US Open

Credit autor: Rotar Mirela.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button