Naționala de futsal a României, formată din jucători sub 19 ani, a câștigat ambele partide amicale disputate, la Vaslui, împotriva echipei similare a Republicii Moldova. Tricolorii, antrenați de târgumureșeanul Kacso Endre, s-au impus, miercuri, cu 5-3, după ce marți, 24 ianuarie, în primul joc, câștigaseră cu scorul de 4-2. Printre jucătorii convocați la lot în […]
Articolul Tricolorii Under 19 au câștigat dubla cu Moldova apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Tricolorii Under 19 au câștigat dubla cu Moldova
Credit autor: Andrei Borz.
