Știri

Amendați și puși să facă curățenie după aruncarea de deșeuri lângă Azomureș

Cadre ale Biroului Disciplină în Construcții, Afișaj Stradal și Protecția Mediului au aplicat, la ora 14:00, două sancțiuni contravenționale, a câte 2.000 lei, în conformitate cu prevederile HCL 302/2021, numiților N.P., domiciliat în orașul Ungheni, și G.Ș., domiciliat în Târgu Mureș, pentru aruncarea de deșeuri pe str. Mureșului, în zona combinatului SC Azomureș SA, concomitent cu dispunerea efectuării curățeniei la locul cu pricina.
Poliția Locală Târgu Mureș le mulțumește cetățenilor municipiului pentru spiritul civic de care dau dovadă.
Amendați și puși să facă curățenie după aruncarea de deșeuri lângă Azomureș at


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Amendați și puși să facă curățenie după aruncarea de deșeuri lângă Azomureș

Credit autor: Punctul.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button