Știri

De astăzi începe colectarea deșeurilor menajere de pe domeniul public!

În urma procedurilor inițiate de primarul Soós Zoltan în cursul zilei de marți 18 aprilie, ADI ECOLECT a dat ordinul de colectare a celor peste 2500 de tone de deșeuri menajere restante aflate pe domeniul public al municipiului.ADI ECOLECT a fost mandatată să încheie contracte de servicii de salubritate, ca o măsură temporară, în baza art.14, alin.2 din Legea nr.101/2006 republicată, până la atribuirea unui nou operator pe zona 2.
De astăzi începe colectarea deșeurilor menajere de pe domeniul public! at


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: De astăzi începe colectarea deșeurilor menajere de pe domeniul public!

Credit autor: Punctul.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button