Știri

 Guvernul a aprobat un memorandum privind relocarea penitenciarului în afara zonei urbane

Guvernul a aprobat un memorandum referitor la relocarea unor unităţi de detenţie în afara zonelor urbane, a informat, vineri, Ministerul Justiţiei, menţionând că ar fi necesară o altă amplasare a penitenciarelor Oradea, Satu Mare, Târgu Mureş, Iaşi, Ploieşti, Timişoara şi secţia exterioară Cluj din cadrul Penitenciarului Gherla.
Potrivit unui comunicat al ministerului transmis AGERPRES, în şedinţa Guvernului de vineri a fost aprobat Memorandumul “Relocarea în afara zonelor urbane a unor penitenciare”, care se referă la problemele ridicate de prezenţa unor unităţi de detenţie în zona centrală a unor oraşe importante din România şi la opţiunile pentru relocarea lor.
 Guvernul a aprobat un memorandum privind relocarea penitenciarului în afara zonei urbane at


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului:  Guvernul a aprobat un memorandum privind relocarea penitenciarului în afara zonei urbane

Credit autor: Punctul.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button