Știri

Infectările noi cu Covid s-au dublat în ultima săptămână. Câte îmbolnăviri am putea avea în august

Numărul infectărilor noi cu coronavirus s-a dublat în ultima săptămână față de cea precedentă, în perioada 27 iunie – 3 iulie fiind înregistrate aproape 8.000 de cazuri, potrivit datelor Ministerului Sănătății. Ministrul Alexandru Rafila a declarat, luni, că această creștere nu pune presiune asupra sistemului de sănătate.
The post Infectările noi cu Covid s-au dublat în ultima săptămână. Câte îmbolnăviri am putea avea în august appeared first on Realitatea de Mureș.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Infectările noi cu Covid s-au dublat în ultima săptămână. Câte îmbolnăviri am putea avea în august

Credit autor: Realitatea De Mures.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button