Hot NewsȘtiri

Noi denumiri! Nu vom mai avea paznici ci „Lucrători în servicii private de securitate”. Ce se mai schimbă

Guvernul României a modificat clasificarea ocupațiilor din România pentru o parte din profesiile din educația preșcolară. Schimbările sunt motivate în parte prin faptul că educația preșcolară este denumită acum educație timpurie. Pe lângă aceste modificări legate de profesiile din educație, a fost schimbată și titulatura profesiei de paznic.

PrinnHotărârea de Guvern nr. 1.352/2010, Executivul de la Palatul Victoria a modificat structura clasificării ocupațiilor din România, conform Clasificării internaționale standard a ocupațiilor (ISCO 08).
Noi denumiri! Nu vom mai avea paznici ci „Lucrători în servicii private de securitate”. Ce se mai schimbă at Punctul


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Noi denumiri! Nu vom mai avea paznici ci „Lucrători în servicii private de securitate”. Ce se mai schimbă

Credit autor: Punctul.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button