Este a 5-a săptămână de pregătire profesională în ceea ce privește activitățile de conducere defensivă și în regim prioritar a autospecialelor din dotarea Ministerului Afacerilor Interne, organizată de către Direcția de Pregătire Profesională, la care participă polițiști din întreagă țară.
Astăzi, 1 aprilie a.c., se încheie un ciclu de pregătire a 100 de instructori care s-a desfășurat în 5 stagii a câte 5 zile, cu sprijinul Corpului Național al Polițiștilor.
PREGĂTIRI INTENSE ALE POLIȚIȘTILOR, PE LINIE DE CONDUCERE DEFENSIVĂ ȘI ÎN REGIM PRIORITAR at
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: PREGĂTIRI INTENSE ALE POLIȚIȘTILOR, PE LINIE DE CONDUCERE DEFENSIVĂ ȘI ÎN REGIM PRIORITAR
Credit autor: Punctul.
