Știri

Târgumureșeanul Szocs Hunor, argint în Open de tenis de masă al Paraguayului

Târgumureșeanul Szocs Hunor și constănțeanul Cristian Pletea au format echipa care s-a clasat pe locul al doilea în proba de dublu, din cadrul Open-ului de tenis de masă al Paraguayului. În finală, cei doi au pierdut, sâmbătă seara, cu 3-1, în fața perechii slovaco-japoneze Pistej Lubomir/Masataka Morizono.

La simplu, Szocs Hunor s-a oprit în sferturile de finală, fiind învins de austriacul Robert Gardos cu 4-2, iar Cristian Pletea a cucerit medalia de bronz la categoria Under 21, după ce a pierdut în semifinale, cu 3-1, în fața argentinianului Horacio Cifuentes.

The post Târgumureșeanul Szocs Hunor, argint în Open de tenis de masă al Paraguayului appeared first on Realitatea de Mureș.

Sursa articolului: Târgumureșeanul Szocs Hunor, argint în Open de tenis de masă al Paraguayului

Credit autor: Bogdan Brad.