Știri

Naționala României a fost învinsă la limită, scor 1-0, de prima reprezentativă a Azerbaidjanului și a încheiat pe doi la Campionatul European de minifotbal.
În finala de la Presov, Slovacia, România spera să redevină Campioană Europeană la Minifotbal după 6 ani. Din păcate, „tricolorii” au făcut o primă repriză modestă, pe care au terminat-o conduși. Mammadov a marcat pentru Adzerbaidjan la capătul unei faze la care apărarea noastră nu a avut nicio șansă.
Repriza a doua a adus un joc total schimbat al echipei noastre, care a dominat și și-a creat numeroase ocazii.
Tricolorii, cu mulți mureșeni, vicecampioni europeni pentru al doilea sezon la rând la minifotbal at

Sursa articolului: Tricolorii, cu mulți mureșeni, vicecampioni europeni pentru al doilea sezon la rând la minifotbal

Credit autor: Punctul.