Știri

Un nou consilier județean: Gergely Simion (PSD)

Astăzi,  în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Mureș, Gergely Simion (PSD) a depus jurământul în calitate de consilier. Mandatul acestuia a fost validat de Tribunalul Mureș după vacantarea postului, care revenea Partidului Social Democrat, în urma decesului prof.univ. dr. Tiberiu Bățagă.
Gergely Simion este președintele organizației Sânpaul a PSD Mureș, una dintre cele mai puternice organizații comunale din filiala Mureș a social democraților. În vârstă de 41 de ani el este membru de partid de 20 de ani.
Un nou consilier județean: Gergely Simion (PSD) at


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Un nou consilier județean: Gergely Simion (PSD)

Credit autor: Punctul.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button