Primăria Miercurea Ciuc a dat asigurări că, din 15 noiembrie, poate să asigure împreună cu compania de salubrizare Eco-Csík deszăpezirea municipiului reședință a județului Harghita. Viceprimarul Bors Bela a precizat că permanenţa a fost extinsă cu o lună, până la sfârșitul mijlocul lunii martie, fiindcă iarna se instalează mai târziu, prin ianuarie, şi durează mai […]
Articolul Edilii din Miercurea Ciuc anunță că sunt pregătiți pentru sezonul rece apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Edilii din Miercurea Ciuc anunță că sunt pregătiți pentru sezonul rece
Credit autor: Corina Muntean.
