Administrație

HG privind prelungirea stării de alertă cu 30 de zile, publicată în Monitorul Oficial

Hotărârea de Guvern privind prelungirea stării de alertă pe teritoriul României, începând de astăzi, pentru o perioadă de 30 zile, a fost publicată ieri în Monitorul Oficial. Actul normativ stabileşte şi măsurile care se aplică pe durata stării de alertă pentru prevenirea şi combaterea efectelor pandemiei de COVID-19. Decizia a fost adoptată miercuri în cadrul […]


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: HG privind prelungirea stării de alertă cu 30 de zile, publicată în Monitorul Oficial

Credit autor: Corina Muntean.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button