Hotărârea de Guvern privind prelungirea stării de alertă pe teritoriul României, începând de astăzi, pentru o perioadă de 30 zile, a fost publicată ieri în Monitorul Oficial. Actul normativ stabileşte şi măsurile care se aplică pe durata stării de alertă pentru prevenirea şi combaterea efectelor pandemiei de COVID-19. Decizia a fost adoptată miercuri în cadrul […]
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: HG privind prelungirea stării de alertă cu 30 de zile, publicată în Monitorul Oficial
Credit autor: Corina Muntean.
