Noul subprefect al judeţului Covasna, Sergiu Mitroi, a fost învestit, joi, în funcţie, la o zi după ce subprefecţii Cosmin Boricean şi Sebastian Cucu şi-au anunţat oficial demisia. Ceremonia a fost organizată sub formă de videoconferinţă, împreună cu judeţele Constanţa, Mureş, Satu Mare şi Suceava, unde au avut loc evenimente similare, în prezenţa foştilor subprefecţi […]
Articolul Noul subprefect de Covasna, învestit în funcţie apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Noul subprefect de Covasna, învestit în funcţie
Credit autor: Stan Lucian.
