Târgumureșeanca Veress Beáta și-a anunțat intenția de a candida pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Mureș din partea Partidului Oamenilor Liberi (POL). Anunțul a fost făcut, în urmă cu câteva zile, în cadrul emisiunii ”Agenda de Mureș”, realizată și moderată de jurnalistul Adrian Giurgea. ”De trei ani am revenit în România, înainte am locuit …
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: O mureșeancă întoarsă din Olanda, posibil candidat la șefia Consiliului Județean Mureș
Credit autor: redactia.
