Cultură

Expoziție pentru un ”viitor verde”

Președintele Comisiei pentru Învățământ din Camera Deputaților, deputatul mureșean Dumitrița Gliga (PSD), a deschis marți, 8 octombrie, expoziția “Pet Recycling. Împreună separăm și reciclăm!”, în cadrul unui vernisaj găzduit la Palatul Parlamentului din București. Expoziția de artă specială conține 50 de lucrări din 360 create de mâinile copiilor, în cadrul concursului ”Împreună creăm un viitor […]
Post-ul Expoziție pentru un ”viitor verde” apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Expoziție pentru un ”viitor verde”

Credit autor: redactia.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button