Statul român ar trebui să ajute consumatorii în mod direct, nu prin intermediul furnizorilor, cum se întâmplă acum, întrucât companiile din energie nu şi-au primit nici până acum banii promişi din bugetul de stat, au afirmat azi şefii celor mai mari furnizori de energie din România, în cadrul unei conferinţei de profil. Carlo Pignoloni, CEO […]
Articolul Cei mai mari furnizori de energie din România cer Guvernului să ajute direct consumatorii de la 1 aprilie apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Cei mai mari furnizori de energie din România cer Guvernului să ajute direct consumatorii de la 1 aprilie
Credit autor: MIRELA ROTAR.
