Economie

Cei mai mari furnizori de energie din România cer Guvernului să ajute direct consumatorii de la 1 aprilie

Statul român ar trebui să ajute consumatorii în mod direct, nu prin intermediul furnizorilor, cum se întâmplă acum, întrucât companiile din energie nu şi-au primit nici până acum banii promişi din bugetul de stat, au afirmat azi şefii celor mai mari furnizori de energie din România, în cadrul unei conferinţei de profil. Carlo Pignoloni, CEO […]
Articolul Cei mai mari furnizori de energie din România cer Guvernului să ajute direct consumatorii de la 1 aprilie apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Cei mai mari furnizori de energie din România cer Guvernului să ajute direct consumatorii de la 1 aprilie

Credit autor: MIRELA ROTAR.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button