Sănătate

2 orașe și 11 comune mureșene, în ”scenariu galben”

13 localități din județul Mureș se află în ”scenariu galben”, având o rată de incidență între 2 și 3 cazuri de COVID-19 la o mie de locuitori în ultimele 14 zile, au anunțat duminică, 3 octombrie, reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Mureș, pe pagina web a instituției, www.aspms.ro. Conform sursei citate, cele 13 localități sunt …
Post-ul 2 orașe și 11 comune mureșene, în ”scenariu galben” apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: 2 orașe și 11 comune mureșene, în ”scenariu galben”

Credit autor: redactia.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button