Sănătate

Campanie despre sănătatea orală

Ministerul Sănătății finanțează și organizează, în luna martie, o campanie privind sănătatea orală, intitulată „Fii mândru de zâmbetul tău! Ai grijă de sănătatea ta orală!”. Potrivit informațiilor oferite de către reprezentanții Direcției de Sănătate Publică (DSP) Mureș, pe pagina web a instituției, campania, ,,aduce în atenția publică problematica sănătății orale pentru populația generală și are …
Post-ul Campanie despre sănătatea orală apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Campanie despre sănătatea orală

Credit autor: redactia.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button