Sănătate

Cardiologii mureșeni, asaltați de pacienți cu miocardită post-covid

Adresabilitatea extrem de redusă la serviciile medicale din timpul pandemiei de Covid-19 pentru afecțiuni grave, altele decât covid, își arată consecințele în această perioadă, atrag atenția medicii de specialitate. Incidența bolilor cardiovasculare a crescut recent, mai ales miocardita, precum și infarctul diagnosticat la vârste tot mai tinere. Doar 40% dintre europeni, inclusiv românii cu infarct […]
Articolul Cardiologii mureșeni, asaltați de pacienți cu miocardită post-covid apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Cardiologii mureșeni, asaltați de pacienți cu miocardită post-covid

Credit autor: Stan Lucian.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button