Adresabilitatea extrem de redusă la serviciile medicale din timpul pandemiei de Covid-19 pentru afecțiuni grave, altele decât covid, își arată consecințele în această perioadă, atrag atenția medicii de specialitate. Incidența bolilor cardiovasculare a crescut recent, mai ales miocardita, precum și infarctul diagnosticat la vârste tot mai tinere. Doar 40% dintre europeni, inclusiv românii cu infarct […]
Articolul Cardiologii mureșeni, asaltați de pacienți cu miocardită post-covid apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Cardiologii mureșeni, asaltați de pacienți cu miocardită post-covid
Credit autor: Stan Lucian.
