Asociația Medicală Română și Universitatea de Medicină, Farmacie, Științe și Tehnologie (UMFST) „George Emil Palade” din Târgu Mureș organizează, în perioada 28 – 30 septembrie, Conferința Națională „Interdisciplinaritate și cercetare în diabet, nutriție și boli metabolice”, informează Blogul UMFST. ”Evenimentul științific organizat sub egida Academiei de Științe Medicale și a Societății Române de Diabet, Nutriție …
Post-ul Conferință despre diabet, nutriție și boli metabolice, la UMFST apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Conferință despre diabet, nutriție și boli metabolice, la UMFST
Credit autor: redactia.
