Sănătate

Conferință despre diabet, nutriție și boli metabolice, la UMFST

Asociația Medicală Română și Universitatea de Medicină, Farmacie, Științe și Tehnologie (UMFST) „George Emil Palade” din Târgu Mureș organizează, în perioada 28 – 30 septembrie, Conferința Națională „Interdisciplinaritate și cercetare în diabet, nutriție și boli metabolice”, informează Blogul UMFST. ”Evenimentul științific organizat sub egida Academiei de Științe Medicale și a Societății Române de Diabet, Nutriție …
Post-ul Conferință despre diabet, nutriție și boli metabolice, la UMFST apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Conferință despre diabet, nutriție și boli metabolice, la UMFST

Credit autor: redactia.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button