Sănătate

Două persoane au murit din cauza gripei

Două persoane au murit din cauza gripei, a informat, joi, Centrul Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică. Este vorba despre o femeie în vârstă de 25 de ani, din Bucureşti, fără condiţii medicale pre-existente şi nevaccinată antigripal, confirmată cu virus gripal tip A, subtip H3, şi […]
Articolul Două persoane au murit din cauza gripei apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Două persoane au murit din cauza gripei

Credit autor: Andrei Borz.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button