Două persoane au murit din cauza gripei, a informat, joi, Centrul Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile din cadrul Institutului Naţional de Sănătate Publică. Este vorba despre o femeie în vârstă de 25 de ani, din Bucureşti, fără condiţii medicale pre-existente şi nevaccinată antigripal, confirmată cu virus gripal tip A, subtip H3, şi […]
Articolul Două persoane au murit din cauza gripei apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Două persoane au murit din cauza gripei
Credit autor: Andrei Borz.
