270 de elevi din totalul celor peste 2,7 milioane care au putut merge fizic la şcoală erau confirmaţi cu Covid-19, a anunţat ministrul educaţiei, Sorin Cîmpeanu. El a reiterat că în luna august şcolile care vor dori vor putea organiza ore remediale, pentru recuperarea materiei pierdute. Dacă unii profesori au alte iniţiative, precum tabere de […]
Articolul Situaţia infectărilor cu Covid-19 la elevii din România apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Situaţia infectărilor cu Covid-19 la elevii din România
Credit autor: Corina Muntean.
