Medicii sunt epuizaţi şi fizic şi psihic, mai ales că, în ultima perioadă, sunt nevoiţi să trateze mult mai mulţi pacienţi intubaţi – spune medicul Andreea Şerbu, care lucrează la Terapie intensivă, la Spitalul Militar Central din Bucureşti: Discutăm de stări mult mai grave ale pacienților și adresabilitatea oamenilor la spital este, din păcate, destul […]
Articolul Suprasolicitarea îşi spune cuvântul în cazul cadrelor medicale care îngrijesc bolnavi cu covid apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Suprasolicitarea îşi spune cuvântul în cazul cadrelor medicale care îngrijesc bolnavi cu covid
Credit autor: Corina Muntean.
