Sănătate

Sute de posturi deblocate în spitalele din Transilvania și Banat

În urma Memorandumului semnat de Guvernul României, unitățile spitalicești din întreaga țară vor organiza concursuri pentru ocuparea celor 2190 de posturi deblocate recent. Dintre acestea, doar în Transilvania și Banat sunt aprobate pe lista Guvernului un număr de 1029 posturi. Cel mai câștigat este județul Timiș, cu 473 de posturi care vor fi scoase la …
Post-ul Sute de posturi deblocate în spitalele din Transilvania și Banat apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Sute de posturi deblocate în spitalele din Transilvania și Banat

Credit autor: redactia.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button