Șoferii care au consumat droguri sau băuturi alcoolice înainte de a se urca la volan, riscă să rămână fără permis până la 10 ani. Aceasta este o nouă prevedere cuprinsă într-un nou proiect de lege depus la Senat de către sentaorul PSD Robert Cazanciuc. Acest proiect de lege care prevede o pedeapsă mai aspră în …
Post-ul 10 ani fără permis pentru șoferii prinși drogați. Consumul de droguri, o problemă tot mai iminentă în România apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: 10 ani fără permis pentru șoferii prinși drogați. Consumul de droguri, o problemă tot mai iminentă în România
Credit autor: redactia.
