Astăzi a început distribuirea, de către poştaşi, a cardurilor de energie pentru persoanele vulnerabile. Valoarea ajutorului este de 1.400 de lei pe an: 700 de lei în această lună, iar restul în septembrie. Cu aceste carduri, românii îşi pot plăti facturile la curent şi încălzirea locuinţei. Primele județe unde Poșta Română a început distribuirea cardurilor […]
Articolul A început distribuirea, de către poştaşi, a cardurilor de energie pentru persoanele vulnerabile apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: A început distribuirea, de către poştaşi, a cardurilor de energie pentru persoanele vulnerabile
Credit autor: Andrei Borz.
