Salvamontiştii au intervenit, în luna august, în peste 460 de acţiuni de salvare şi de acordare a primului ajutor medical, fiind salvate 653 de personae, se arată într-o postare a Asociaţiei Naţionale a Salvatorilor Montani din România (ANSMR). Prin Dispeceratul Naţional Salvamont au fost primite, direct, 360 de apeluri prin care se anunţau accidente montane, […]
The post Cinci oameni au murit pe munte în luna august appeared first on Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Cinci oameni au murit pe munte în luna august
Credit autor: MIRELA ROTAR.
