Prefectul județului Mureș, Mara Togănel, a participat sâmbătă, 6 mai, la ”Sărbătoarea Rabarbărului”, eveniment organizat în comuna mureșeană Saschiz. ”O zi de sâmbătă cu oameni frumoși adunați în jurul bisericii fortificate din Saschiz te duce în alte vremuri, atunci când timpul se scurgea mai agale, iar noi cunoșteam mai bine adevăratele valori care ne apropiau …
Post-ul FOTO: ”Sărbătoarea Rabarbărului” de la Saschiz, apreciată de prefect apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: FOTO: ”Sărbătoarea Rabarbărului” de la Saschiz, apreciată de prefect
Credit autor: redactia.
